Kraj ove 2019. godine će bez sumnje biti uzbudljiv period za sve nas fanove Zvezdanih ratova. Pored Epizode IX (čija je premijera 19.12.) i video igre Jedi: Fallen Order (koja izlazi 15.11.), ono čemu se svi radujemo jeste prva igrana Star Wars serija, The Mandalorian, čije će prve epizode postati dostupne na striming servisu Disney+ sredinom novembra.
Tokom gostovanja na Jimmy Kimmel Live! izvršni producent i scenarista serije Mandalorian, Džon Favro, se promovišući svoj novi film („igrana“ verzija Kralja lavova) naravno dotakao prve igrane Star Wars serije i stanja produkcije. Evo šta je rekao:
Udružio sam se sa Dejvom Filonijem, koji je moj partner u ovom projektu kao producent, i pišemo i smišljamo [priču] – iskreno, osećaj je kao da iskrenete vašu kutiju sa igračkama i igrate se sa svim vašim Star Wars figurama. Sjajno se provodimo. U pitanju su potpuno novi likovi, serija će biti dostupna na Disney+ ove jeseni, a završili smo sa prvom sezonom. Zapravo već sam počeo da pišem drugu sezonu. Tako da zaista uživam.
Dakle, obzirom da je Favro već krenuo da radi na drugoj sezoni Mandalorian-a, to znači da je produkcija prve sezone ove serije ili gotova ili je veoma blizu kraja. E sad, kako je moguće da je postprodukcija ovako velike serije već završena? Pa odgovor se očigledno krije u naprednoj tehnologiji koju su Filoni i Favro koristili za snimanje serije, o kojoj smo pričali ranije ali smo sada dobili više detalja.
Naime, u intervjuu za Collider, Favro je izjavio da se Lucasfilm udružio sa kompanijom Epic Games (koja stoji iza naj(ne)čuvenije battle royale igre Fortnite) i da se Epic-ov Unreal Engine koristio za snimanje serije. Favro je rekao da se Unreal koristio kako bi vizuelni efekti bili rađeni u realnom vremenu. Rezultat je očigledno to da je posao umetnika za digitalne specijalne efekte u postprodukciji znatno manji, mada je potrebno detaljnije planiranje i građenje scena u game engine-u pre snimanja (što se već radi za 2. sezonu).
Na osnovu Favroovih reči, deluje da je ova tehnologija pre svega korištena da bi se izgradile pozadine kadrova, dok su u fokusu i dalje praktični setovi i živi glumci. Efektivno, Unreal Engine gradi digitalno okruženje koje u realnom vremenu reaguje na pokrete kamera i (makar donekle) renderuje pozadine.
To bi bilo to. Šta mislite o saradnji Epic-a i Lucasfilm-a, da li se radujete seriji Mandalorian i šta mislite kolika je verovatnoća od 99 do 100% da će biti Fortnite mandalorski skin, napišite nam u komentarima.
Za poslednje vesti o The Mandalorian posetite našu sekciju posvećenu Star Wars serijama i pratite HoloNet na Fejsbuku i Tviteru.