Prva žena produkcije serije The Acolyte, Lesli Hedland, govorila je u nekoliko intervjua o svom Star Wars projektu.
Jedan od intervjua je bio za The A.V. Club, gde je Hedlandova otkrila koliki je ljubitelj franšize, ne samo filmova, već knjiga, animiranih serija i video igara.
„Moj odnos sa Ratovima Zvezda traje gotovo ceo moj život i menjao se tokom godina. Kada sam bila mlađa, „gutala“ sam filmove i obožavala sam ih – imala sam duboku povezanost sa originalnom trilogijom. U srednjoj školi sam čitala Zanov Heir to the Empire i to je takođe bio jedan od mojih ulaza u franšizu. Igrala sam RPG igre i to su mi najdraži Star Wars materijali, oni koje sam kreiraš. Kada me pitaju za omiljeni film i materijal, uvek odgovaram „jako mi se sviđaju RPG igre“. To je za mene Star Wars, ušetaš u univerzum i započneš igru. Ako to ne možete uraditi sa filmom, televizijskom serijom, knjigom, stripom ili video igrom, onda nisam sigurna da ste uradili svoj posao kao kreator Star Wars materijala“
Pored ovoga, autorka serije The Russian Doll je otkrila ko čini njen tim za pisanje scenarija serije, a jedini uslov je bio da imaju različite perspektive.
„Pre svega, želela sam ljude koji su različiti od mene. Nisam želela sobu punu ljudi koji će se slagati sa svime što ja predložim. Ne ideološki, već sa umetničke strane – ljude koji imaju različite stilove pisanja ili koji zanimaju drugačije stvari i slično. Postojala je jasna namera, sklopiti grupu ljudi, sa kojima nemam osećaj da sam ranije bila na istom mestu.“
Jedna od njenih saradnica čak nikada nije pogledala ni jedan Star Wars film, što je, kako kaže, osvežavajuće.
„Imala sam jednu spisateljicu koja mi je rekla „Nikad nisam videla ni jedan film, ni jedan materijal“. Posle par dana mi je slala poruku pre nego što smo krenuli da radimo – „Luk i Leja su brat i sestra, šta kog…?“ (smeh) To je dobro, jer bih želela da čujem mišljenje nekoga ko nije potpuno umešan u fandom. Naravno, uložila je trud koliko je mogla da istraži i da se upozna sa temom, ali smo sa njom proveravali i kako vidi neke ideje, ako smislimo Star Wars verziju stvari X.“
Intervju je završen zanimljivom anegdotom.
„Čudno je kada ste osoba koja kaže „Pa 325 godina pre bitke za Javin“ i svi vas gledaju belo, pa im onda pošaljete link. Onda oni pitaju da li bi trebalo da to radi neko drugi, a ne onaj ko vodi produkciju, a ja im samo pokažem kako likovi izgledaju.“

Sledeći ko je uglostio Hedlandovu bio je The Wrap, gde je kreatorka serije rekla da će njena serija biti inspirisana filmom koji nije samo estetski bitan za priču, već jedan koji je za nju došao u jako bitnom momentu života, a to je Fantomska pretnja.
„Imala sam 18 godina kada je izašla Epizoda 1, tada sam bila ogroman fan Ratova Zvezda. I dalje sam veliki fan, ali u to vreme posle ponovnog prikazivanja filmova i činjenica da sam bila u srednjoj školi, to se poravnalo sa trenucima kada sam otkrivala ko sam na umetničkom i seksualnom planu, šta želim da radim u životu. Premijera Fantomske pretnje je bio veliki kulturni događaj. Reakcije su bile podeljene, a moj fanovski mozak su okupirala pitanja „Kako smo došli dovde?“, „Zašto su Džedaji takvi?“, „Zašto se tako ponašaju kada su kada je sva moć njihova i zašto nemaju reakciju kakvu očekujemo kada se Anakin pomene i o onome o čemu priča Kvaj-Gon.“ Čak je i otkriće Dart Mola proizvelo „hmm“ reakciju, a moj mozak je uvek imao ta pitanja i razmišljao o tome šta se sve tu dešavalo.“
Kada je u pitanju snimanje serije, DiscussingFilm donosi informacije da bi serija trebala da počne sa snimanjem u februaru 2022, ako sve bude po planu. U snimanju se očekuje upotreba Volume tehnologije koja je korišćena za kreaciju serije Mandalorian. DiscussingFilm takođe navodi da glavna glumica angažovana na ovoj seriji neće biti belkinja.
Šta mislite o ovim komentarima i idejama Lesli Hedland, kao i svoja očekivanja od serije The Acolyte, napišite nam u komentarima i pridružite se diskusiji na našem Diskord serveru.
Za poslednje vesti o seriji Star Wars Disney+ projektima posetite našu sekciju posvećenu Star Wars serijama i pratite HoloNet na Fejsbuku i Tviteru.